
«І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини.»
В. Симоненко
10 квітня — день святий для кожного одесита. У цей день ми вшановуємо героїчне визволення рідного міста від нацистських загарбників. 81 рік тому війська Українського фронту та Чорноморського флоту звільнили Одесу, давши рішучу відсіч окупантам. Протягом 907 днів німецько-румунської окупації місто не здавалося, боролося та вистояло. Одеса стала одним із перших міст, яке отримало почесний статус міста-героя.
У дитячій бібліотеці № 48, до цієї пам'ятної дати, відбулася зустріч із юними читачами шостого класу ліцею № 111. Через бесіди, обговорення та роздуми діти поглиблювали свої знання та розширювали кругозір. У центрі уваги була книжково-ілюстрована тематична виставка, яка вразила своїми експонатами. Гості ознайомилися з унікальним екземпляром — музейною реліквією: картою на воду періоду оборони міста, пам'ятним танком «НІ» — «На испуг», а також розглядали фронтові листи наших прадідів.
Пам'ять про героїв фронту, тилу, дорослих і малих завжди житиме у наших серцях. Сьогодні ми віддаємо шану всім живим ветеранам, які досі носять сліди війни та яких залишилося лише одиниці.
Пам'ятаючи подвиги старших поколінь, ми гідно захищаємо свою країну від сучасних загарбників. Віримо в Україну, і перемога неодмінно буде за нами!
Захід завершився гідним уроком патріотизму, який включав хвилину мовчання. Друзі, завітайте до нашої бібліотеки, поглиблюйте знання з історії рідного міста та вивчайте життя і подвиги наших героїв.




Напередодні важливої дати для міста — 10 квітня — завідувачка філіалу №9 Вікторія Доброва та бібліотекарка Ганна Вдовенко провели захід у 4-х класах Одеського ліцею №35, присвячений Дню визволення Одеси від фашистських загарбників.
Учні ознайомилися з життям одеситів у роки окупації міста. Вони дізналися чимало цікавих фактів про діяльність партизанських загонів та диверсійних груп, що діяли як у самому місті, так і в підпіллі — у катакомбах. Також школярі почули історії про дітей та підлітків, які нарівні з дорослими ставали до боротьби, разом формуючи опір окупантам. Їхні долі вразили своєю нелегкістю та героїзмом.
Дітям також були представлені книжки Богдана Сушинського «Із розвідки не повернувся» та «За лінією життя», Дмитра Буханенка «Катакомби ведуть до моря» й «Катакомб з моря не видно», Олександра Бабіча «Путівник по Одесі» та Оксани Тодорової «Одеса надихає». Усі книги викликали великий інтерес, і школярі взяли їх додому для прочитання.


10 квітня учні першого класу ліцею "Вєда" разом із своєю вчителькою Аллою Анатоліївною Тиховською та працівниками бібліотеки-філії №4 поклали квіти до барельєфу, вшанувавши пам'ять тих, хто визволяв Одесу від нацистських загарбників у роки Другої світової війни. У цей день 1944 року, під час Одеської операції, війська 3-го Українського фронту за підтримки Чорноморського флоту звільнили місто від ворога. Одеса вистояла завдяки мужності її захисників та незламному духові одеситів.
Під час заходу діти уважно слухали розповідь бібліотекаря про героїчний подвиг солдатів, які боронили рідну землю. Вони також переглянули літературу, присвячену цій темі.
На завершення першокласники читали вірші про мир, Україну та її героїв. День пам'яті на вулиці 10-го квітня став не лише нагадуванням про минуле, але й щирим уроком патріотизму для нашого сьогодення. Адже, на жаль, війна продовжується, і Україна знову втрачає своїх найкращих синів та доньок...



