
Одним із найулюбленіших символів українського мистецтва є Дерево життя, також відоме як Дерево роду або Світове дерево.
Цей символ з давніх-давен зображували на рушниках, килимах, витинанках, різьбі, вишивці та кераміці. Дерево життя є моделлю Всесвіту, людини і родини. У ньому все взаємопов'язано, і кожна істота, предмет чи явище займає своє місце. Це універсальний символ, що об'єднує світогляд багатьох народів.
Протягом століть цей символ знайшов відгук в українській культурі, відображаючись у побутових та релігійних обрядах, містиці та космогонічних уявленнях. Дерево життя об'єднує минуле, теперішнє та майбутнє, перебуваючи поза простором і часом. Воно символізує боротьбу між матеріальною і духовною складовою життя. Для українців Дерево життя — це втілення мудрості, зв'язку світів і взаємодії людей та Бога.
До дитячої бібліотеки №48 була запрошена одеська художниця Леся Тімохова. Вона розповіла про символи та значення Дерева життя і провела майстер-клас. На захід також були запрошені дітки з особливими освітніми потребами. Кожен мав можливість намалювати своє особисте родинне Дерево роду.
За традицією народного мистецтва Дерево життя втілюється у вигляді явора, верби, дуба, берези, яблуні чи груші. Його поділ на три частини символізує коріння (минуле), сьогодення (світ людей) і верхівку (світ богів).
Діти та дорослі поринули у світ української історії, культури та традицій, що доводить, що наша історія включає тисячоліття, багато в ній таємниць і містики.
Чекаємо всіх бажаючих поринути в історію і мистецтво у бібліотеці №48 за адресою: вул. Балківська, 36/6.



