
Щороку 9 і 10 березня в Україні та світі відзначають Шевченківські дні – чудову нагоду вшанувати Кобзаря, долучитися до літературної та мистецької спадщини митця величезної творчої сили.
До дитячої бібліотеки №48 завітала група юних читачів сьомих класів 111-ї гімназії разом зі своїми викладачами. Разом з бібліотекаркою Ігнатьєвою Л.П. вони здійснили мандрівку в історичні часи поета, розкривши коріння, що його породило, і обставини, які надихали його на творчість. Особливо вразила шанувальників книги копія першого видання «Кобзаря», що зберігається у фонді бібліотеки. Факсимільне видання відтворює унікальний примірник 1840 року з повним текстом. Єдина відміна від оригіналу – текст передано сучасним українським правописом. З цього видання починалося сходження Шевченка до верховини поезії. Тематична вікторина поповнила кругозір читачів. Вони декламували вірші поета, співали пісень, наповнюючись духом шевченківського слова, і з задоволенням розглядали картини Шевченка-художника та його автопортрети.
Поетичний спадок Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. Його шлях вчить молодь бути небайдужими до життя, долати труднощі та досягати мети.




Слова Тараса Шевченка з поеми «Кавказ» – «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – стали гаслом українців. Поетове слово лунає з вуст наших бійців, надаючи їм сили, наснаги для протистояння та віри в нашу перемогу.
Бібліотекарі філії № 37 ознайомили читачів-учнів 3-х класів гімназії № 48 із біографією письменника, а також із його літературними й мистецькими творами. Третьокласники принесли із собою ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка й читали вірші зі збірок «Тече вода з-під явора», «Зоре моя, вечірняя» та «Тарас Шевченко – дітям».
Діти також ознайомилися з найвідомішими картинами художника: «Автопортрет», «Катерина», «Сільська родина». На завершення вони переглянули фільм «Картини Шевченка», який відкрив перед ними чудовий світ мистецтва.




Чи багато ми знаємо про Тараса Шевченка? Ми знайомі з Шевченком-поетом, трохи знаємо Шевченка-художника, але яким був Шевченко як людина? Що він думав про красу? Якими були його стосунки з Богом? Чи любив він котів? Про що думав, коли дивився на зірки? На ці та інші питання дізнавалися читачі бібліотеки та учні ліцею №80, 3-г класу, з книги Леоніда Ушкалова «Шевченко від А до Я».
Запрошуємо вас до бібліотеки-філії №11 за адресою сім'я Глодан (вул. Ільфа та Петрова, 15), щоб ознайомитися з книгою Леоніда Ушкалова та іншими книгами про творчість та життєвий шлях Тараса Шевченка.




До бібліотеки №26 завітали читачі з дитячого садочка, щоб вшанувати пам'ять та згадати творчість Тараса Шевченка. Із зацікавленістю діти подивилися фільм про життя письменника, потім ознайомилися із виставкою творів Шевченка і гортали сторінки книжок з ілюстраціями державних та народних символів України.
Наприкінці зустрічі наші маленькі відвідувачі читали вірш Т.Г. Шевченка, який вони вивчили напам'ять.



Відзначаючи 211-ту річницю від дня його народження, бібліотека на Європейській організувала низку заходів, спрямованих на популяризацію творчої спадщини Кобзаря.
Висловлюємо щиру подяку пані Ірині Нечиталюк, яка провела пізнавальну лекцію для курсантів ВСП ФКМТ НУ "ОМА". Вона захопливо й глибоко розповіла про життєвий шлях Шевченка, його боротьбу, натхнення та творчі звершення. Курсанти мали можливість не лише дізнатися більше про великого українця, а й обговорити його внесок у розвиток української культури та літератури.
Окрім цього, у бібліотеці діяла тематична книжкова виставка «Шевченкове слово у віках», де відвідувачі могли ознайомитися з рідкісними виданнями творів Кобзаря, його мистецькими роботами та дослідженнями про його діяльність.




Що можна нового сказати про нашого національного генія – Тараса Шевченка? Усю вибухову силу його поезії, нездоланність людського духу, прагнення до свободи та чарівну інтимну лірику відчули учні 9-А класу ліцею № 21, відвідавши захід у бібліотеці № 21, присвячений Шевченківським святам.
Діти читали вірші великого Кобзаря, милувалися яскравими книгами, присвяченими нашому великому поету, відповідали на запитання бібліотекаря щодо життя і творчості генія. Захід був цікавим та емоційним.



Бібліотекарі дитячої бібліотеки № 10 разом з учнями 1-го класу ліцею № 30 та вчителькою Грінкевич Н. В. вшанували пам’ять славетного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.
Юні читачі уважно слухали про цю талановиту людину – видатного художника слова, патріота України, який дуже любив свою Батьківщину, мріяв, щоб вона була щасливою, квітучою і незалежною.
Наприкінці заходу учні ознайомилися із добіркою книжок на тематичній полиці та отримали розмальовки з віршами поета.



В одеському ліцеї №35 для учнів 4-х класів до "Шевченківських днів" провели бесіду біля тематичної полиці "Кобзарство: поетичне слово". Завідувач бібліотеки №9 Вікторія Доброва розповіла, чому ідеали Тараса Григоровича Шевченка — Україна, Мати, Воля, Правда і Любов — залишаються священними й для нас сьогодні. Також вона пояснила, чому поета називають Кобзарем. Діти активно й жваво брали участь у бесіді, демонструючи свої знання теми й декламуючи вірші.
Тематична полиця зацікавила учнів яскраво оформленими виданнями книжок з ілюстраціями Тараса Шевченка, серед яких: "Кобзар" (видавництво "Кристал Бук", 2015 р.); "У нашім раї на землі" (Київ, "Вечелка", 2016 р.); "Тарас Шевченко — дітям" (Львів, "Апріорі", 2014 р.); міні-видавництва "Заповіт" і "Кобзарик-Школярик"; Хрестоматія для позакласного читання "Коромисло" з додатком "Щоденник читача". Усі представлені книжки викликали великий інтерес у дітей.



