Капітан Матіус у Країні Коротких Штанців
Хто не любить казок про чарівні країни, де тварини говорять людським голосом, а герої борються зі злом? У своїй казці Ян Пєкло (до речі він був посол Польщі в Україні у 2016-2019 роках) розповідає про пригоди відважного капітана Матіуса, який на власному вітрильнику «Онуфрій Пімпель» вирушає разом із командою на складну місію. Його мета врятувати принца Калорифера та принцесу Жирандоліну, ув’язнених жорстоким чаклуном Сварогом. Казку варто почитати, щоб дізнатися, яка доля спіткала злого Сварога і як ці події змінили життя людей у Країні Коротких Штанців, де ніколи не світило сонце, а листя дерев ніколи не було достатньо зеленим… Мабуть дорослі теж люблять такі казки.
Центральна міська дитяча бібліотека запрошує до читання.
Бібліотека-філія № 26
Бібліотека-філія № 23
Бібліотека-філія № 24
Бібліотека-філія № 39
Місячний камінь
«Місячний камінь» (англ. «The Moonstone») – роман англійського письменника Вілкі Коллінза, опублікований у 1868 році. Це один із перших детективних романів, який заклав основи жанру. Книга розповідає про загадкове зникнення дорогоцінного індійського алмазу під назвою Місячний камінь і про розслідування, що проводиться для його повернення.
Події розпочинаються з того, що Рейчел Веріндер, молода спадкоємиця, отримує в подарунок на свій 18-й день народження великий алмаз Місячний камінь. Цей камінь має темну історію: його вкрали з індійського храму, де він був священним об’єктом. У ніч після свята камінь зникає з її кімнати. Розслідування його зникнення стає головною лінією сюжету.
Роман має унікальну структуру: він розповідається від імені різних персонажів, кожен з яких додає свої деталі та перспективу до загальної картини подій. Такий підхід дозволяє читачеві побачити історію з різних кутів зору і поступово складати пазл разом із персонажами.
Центральна міська дитяча бібліотека запрошує до читання.
Бібліотека-філія № 22
Бібліотека-філія № 10
Вибір
Назвати книгу американської психотерапевтині Едіт Егер легким чтивом надто складно. Непроста історія маленької єврейської дівчинки з угорського містечка, яка вижила у Аусшвіці, захоплює з перших рядків. Книга дуже глибока, багатовекторна. «Вибір» – це дзеркальне відображення кожного з нас, які протягом всього життя будуємо свій Аусшвіц. Стіни власних таборів ми зводимо надто старанно. Рівно викладаємо цеглинки наших страхів, комплексів, скріплюючи споруду людським осудом, чужими думками. Ми впевнено конструюємо своє життя відносно уставлених відносин, нещадно руйнуючи себе, а найстрашніше, що гнітючого руйнування завдаємо найріднішим людям. Насправді «вціліла» маленька дівчинка знаходиться у кожному з нас, не зважаючи на національне походження. Книга дуже близька українцям. Едіт розповідає про Другу світову війну, жахи війни, її наслідки. Вона досить часто допомагала людям із посттравматичним синдромом війни, показувала можливості повернення до себе. Люди в Україні, знаходячись у стані війни з росією, мають ті ж самі проблеми. Змінюється зброя, керівники, а людський ресурс залишається і надалі недосконалим, вразливим до стресів.
Центральна міська дитяча бібліотека запрошує до читання.
Бібліотека-філія № 21
Бібліотека-філія № 10
36 і 6 котів-детективів
Цікаві неймовірні та кумедні історії про 36 дорослих і 6 маленьких котів у творах сучасної талановитої письменниці Галини Вдовиченко.
Перше знайомство з нашими героями-котиками «36 і 6 котів» починається з того, як вони залишились без житла та їх прихистила добра жінка пані Крепова.
Вторгнення у життя пані Крепової та її внука Стаса котів-безхатьків, одразу змінило їх життя в кращу сторону. Коти мали багато різних талантів, а особливо до танців, чим збільшили кількість відвідувань до кафе, в якому працював Стас.
В книжці «36 і 6 котів-детективів» у котів-танцюристів з’явився новий талант – до дряпопису. Що таке дряпопис? Це особливий вид мистецтва, коли треба зберегти домашні меблі від гострих котячих пазурів. Стас приніс дерев’яні дошки і дуже був здивований, коли побачив неймовірні витвори мистецтва – котячі дряпописи. Картини котів прикрасили стіні кав’ярні, але ненадовго…. Незабаром стався злочин. Були викрадені дряпописи прямо з кав’ярні Стаса. Однак, 36 і 6 котів беруться до справи. Розслідування приводить їх до собак, які чули про інші 8 дерев’яних дощок, на яких є зашифроване послання, як знайти справжній скарб.
Якщо вас зацікавили пригоди 36 і 6 котів-детективів, читайте продовження про них у наступних частинах «36 і 6 котів-компаньйонів» і «36 і 6 котів-рятувальників».
Центральна міська дитяча бібліотека запрошує до читання.
Це всі ми
Повість «Це всі ми» Євгенії Завалій волонтерки, активістки, популяризаторки сучасної української літератури.
Книга розповідає, як звичайні підлітки можуть змінити своє місто на краще.
Сміття нікуди не зникає. За приблизними підрахунками, в океан потрапляє до 8 млн тонн пластику, який вбиває морських тварин. Що з цим робити і хто візьме на себе відповідальність? Кожен із нас – і всі ми. Це захоплива історія про дітей, які живуть у маленькому містечку і намагаються боротись із забрудненням довкілля. Читачі дізнаються про дельфінів і забруднення морів, про волонтерів і сортування відходів, як збирати підписи під петиціями і формувати громадську думку. Це книга про любов до тварин і природи, справжню дружбу і прагнення змінювати світ.
Бібліотека-філія № 11
Казки, що виховують: класика для дітей
До збірки увійшли кращі казки відомої дитячої письменниці, першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури Сельми Лаґерлеф.
Вони цікаві та пізнавальні для читання й прослуховування. Крім того, представлені у збірці казки мають надзвичайно потужний виховний потенціал: навчають відрізняти добро і зло, закликають до любові, милосердя, щирість та пробуджують надію на краще. Маючи глибокий філософський зміст, спонукають замислитися над цінністю загальнолюдських чеснот і зробити вибір на їхню користь. Читачам буде цікаво помандрувати дивовижним світом образів і героїв казки-пригоди “Дивовижна подорож Нільса Гольгерсона з дикими гусьми”, а також доторкнутися глибина простих, прекрасних і вічних цінностей у казках з циклів “Легенди про Христа” та “Невидимі зв’язки”. Важливо відмітити, книга проілюстрована дітлахами, що отримували терапію в Українському центрі токсикології та інтенсивної терапії НДСЛ «ОХМАТДИТ», який постраждав під час ракетного обстрілу столиці 8 липня 2024 р.
Бібліотека-філія № 19
Бібліотека-філія № 24
Мандрівка шоколаду
Чи задумувалися ви, що звичайнісінька плитка шоколаду має багатовікову історію? А, можливо, ви знали, що шоколадні боби слугували грошовою одиницею? Таки дійсно, какао-бобами оцінювали товари й послуги, сплачували податки, а з тринадцятого століття маленькі зернятка перетворилися на справжню валюту. За давніми легендами до нас дійшла інформація, що найбагатшим какао-мільйонером був правитель ацтеків імператор Монтесума ІІ. У його скарбниці зберігалося 2500 тон какао-бобів!!! Кажуть, що таким чином, імператор забезпечував себе шоколадом на все життя. Цінність какао-бобів спонукала шахраїв їх підробляти із звичайнісінької глини. Існували цілі гончарні майстерні, де виготовляли підробку.
Це лише кілька цікавинок про шоколад!
Щоб дізнатися більше, вам потрібно просто прийти до Центральної міської дитячої бібліотеки та взяти книгу Олександри Орлової «Мандрівка шоколаду».
Бібліотека-філія № 23
Бібліотека-філія № 10
Ловці світла
Запрошуємо вас у цікаву мандрівку до світу українського живопису. Він багатий і різноманітний, захоплює нас грою барв, змушує емоційно відгукуватись на побачене. Леонардо да Вінчі добре сказав, що «Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія – це живопис, який чують». Пропонуємо науково-популярне видання вже знаних вами сучасних українських письменників Христі Венгринюк, Євгенії Завалій та Максима Дупешка «Ловці світла: історії українських художників». На його багатокольорових сторінках ви маєте унікальну можливість познайомитесь із непересічними особистостями, майстрами та їхніми шедеврами! А розглядаючи ілюстрації, побачите, як змінювалося наше мистецтво від XIX до XXI століття, як на зміну реалізму прийшов авангардизм, як наші творці започаткували абсолютно нові напрямки не лише в українському, а й в світовому мистецтві.
Бібліотека-філія № 24
Бібліотека-філія № 36